Deklaracja Dostępności         telrfon 84 6313434           telrfon spzlojec@op.pl      
Stona główna Logowanie
Chmurki
Chmurki
Baner tytuł
Ozdoba1
Słońce
Napis
Dziecko 1
Dziecko 2
Lupa   Przycisk 1 Przycisk 2 Przycisk 3 Przycisk 4

 
 

00016820


 
Luty 2021
20
Sobota
Lubisz żartować i rysować?
Aktualności
Ikona  Ikona

Wstecz
Dalej

 

Chcesz się bawić językiem i otrzymać dodatkową ocenę z przedmiotu? Dołącz do nas!

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada 21 lutego zapraszamy do udziału w zabawach.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Przeczytaj i wybierz prezentację.

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, określany także mianem Międzynarodowego Dnia Dziedzictwa Językowego. Ten dzień przypomina nam o roli i miejscu języka polskiego w życiu każdego Polaka. Każdy z nas zatem odpowiada za naukę języka polskiego i powinien zadbać o jego poprawność. Uczyć się nowych słów, ich znaczeń, a także poprawnie je pisać i wymawiać. Bo poprzez język budujemy swoją tożsamość, szukając odpowiedzi na pytanie, kim jesteśmy. 
Obchody Dnia Języka Ojczystego są dobrą okazją, by zadbać o swój język. Zadbać można właściwie w jeden zasadniczy sposób ? pracować nad sobą i dużo czytać, zwłaszcza czytać dzieciom, bo literatura utrwala i kształtuje język. I mimo tego, że w otaczającej nas codzienności, pochłanianej przez pracę, naukę, domowe obowiązki i spotkania z bliskimi, nie sposób ustrzec się od wszechobecnego języka angielskiego, postarajmy się chociaż w tym jednym dniu zadbać o ''dobre polskie słowo'' i poprawną polszczyznę. Pamiętajmy, że język polski jest skarbnicą naszej historii, kultury, doświadczeń oraz tego, co najbardziej cenne. 

Nauka zdalna nie przeszkodziła w realizacji zadań, mających na celu naukę przez zabawę z językiem polskim. W udostępnionej prezentacji uczniowie mogli wybierać zadania adekwatne do swoich możliwości i potrzeb. Mogli sprawdzać znajomość reguł ortograficznych, znajomość lektur szkolnych, frazeologizmów a także poprawnie odczytywać łamańce językowe.(Czy rak trzyma w szczypcach strzęp szczawiu czy trzy części trzciny). Projekt miał przypominać o roli i miejscu języka ojczystego w życiu Polaków i przyczyniać się do podnoszenia świadomości językowej, do ugruntowania poczucia, że polszczyzna jest tworzona przez każdego i że każdy z nas jest za nią odpowiedzialny. Realizacja projektu spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że jeden dzień to za mało na tak atrakcyjne wyzwania.

       WSTECZ Miejsce publikacji: Aktualności Autor: Renata Misiarz
Utworzono: 2021-02-20, Aktualizowano: 2021-02-20.
Odsłon: 10449 razy
 
TWOIM ZDANIEM

        Dodaj komentarz

 
 
 
Chmurki 1
Chmurki 2
WAŻNE TERMINY
N Pn Wt Śr Cz Pt So
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8

Najnowsze publikacje:

Warto przeczytać:

Mail

Szkoła Podstawowa
im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu

Złojec 226
22 - 413 Nielisz
pow. zamojski, woj. lubelskie

Telefon tel. 84 6313434

spzlojec@op.pl   www.spzlojec.net

Inspektor Ochrony Danych:
Joanna Marczuk-Domińska joanna.marczuk@cbi24.pl

Mirosław Kuduk © 2017
  Proszę czekać... TłoTłoTło 
  Tło
  Proszę czekać... TłoTło 
  Tło
   Tło 

 
 


 
   
Ładowanie