00012453


 
Czerwiec 2018
18
Poniedziałek
II SZKOLNY DZIEŃ PREZENTACJI TALENTÓW 2018
Archiwum
 

 

,,Nie bój się być najlepszy'', to słowa Pulo Coelho, które były mottem przewodnim II szkolnego Dnia Prezentacji Talentów, odbył się on 18 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu. Jago celem jest zaprezentowanie młodych ludzi, którzy swoimi zainteresowaniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają nie tylko swoje życia, ale także życie swojego otoczenia.

Gala talentów rozpoczęła się od kolejnej edycji gminnego konkursu ,,Miliard w Rozumie'', który jest prezentacją najlepszych, najbardziej utalentowanych naukowo uczniów naszej szkoły i Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu. Tegoroczną edycję wygrała drużyna uczniów ze Szkoły Podstawowej w Złojcu.

Następnie swoje talenty prezentowały przedszkolaki, które śpiewały i recytowały wiersze. Po przedszkolakach wystąpiła Emilia Jakubczak z klasy IV z piosenką Eko-rock. Emilka jest laureatką konkursów piosenki oraz konkursu recytatorskiego. W dalszej kolejności prezentowali się kolejni utalentowani uczniowie; Natalia Adamczuk z wierszem ,,Ballada o miłości do Ziemi Ojczyste''  i piosenką oraz Natalia Soboń, która zaśpiewała dla nas ,,Alleluja'' w polskiej wersji językowej.

Swoją niecodzienną pasję pokazał jeden z naszych uczniów, Adam Mil, który już od 5 lat pływa na desce surfingowej, a także jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w naszej szkole Nicola Di Brita, zdobywca wielu medali na zawodach lekkoatletycznych, trenujący u pana Janusza Stryjewskiego.

Anna Skrzypik i Aleksandra Soboń pokazały nam swoje prace prezentujące dziedzictwo naszej małej Ojczyzny, opiekuje się nimi pani Małgorzata Magryta. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali też talent aktorski w połączeniu ze zdolnościami językowymi, których do występu przygotował pan Tomasz Hasiec.

Największe zainteresowanie wśród całej publiczności wzbudził pokaz doświadczeń fizycznych, które uczniowie naszej szkoły: Adrian Bożek, Aleksandra Soboń i Anna Skrzypik przygotowani przez pana Mirosława Kuduka prezentowali wcześniej na pokazach fizycznych.
Gali talentów towarzyszyła wystawa pracy plastycznej Kamila Czerwieńca, pt.: Kosmos, a sam autor jest laureatem konkursów plastycznych.
Galę talentów już po raz drugi prowadzili: Ada Jakubczak i Bartek Sadło. Dzień Odkrywania Talentów stał się w naszej szkole tradycją i za rok znów będziemy mogli podziwiać najlepszych.

       WSTECZ Miejsce publikacji: Archiwum Autor: Renata Pańczyk
Utworzono: 2018-06-18, Aktualizowano: 2018-06-23.
Odsłon: 47531 razy
 
TWOIM ZDANIEM

        Dodaj komentarz

 
 
 
WAŻNE TERMINY
N Pn Wt Śr Cz Pt So
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25

Najnowsze publikacje:

Warto przeczytać:

Szkoła Podstawowa
im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu

Złojec 226
22 - 413 Nielisz
pow. zamojski, woj. lubelskie

tel. 84 6313434

spzlojec@op.pl   www.spzlojec.net

Inspektor Ochrony Danych:
Anna Bosowska inspektor@cbi24.pl

Mirosław Kuduk © 2017
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...