Deklaracja Dostępności         telrfon 84 6313434           telrfon spzlojec@nielisz.pl      
Stona główna Logowanie
Chmurki
Chmurki
Baner tytuł
Ozdoba1
Słońce
Napis
Dziecko 1
Dziecko 2
Lupa   Przycisk 1 Przycisk 2 Przycisk 3 Przycisk 4

 
 
 
 

 

 

00053773


 
Czerwiec 2024
23
Niedziela
PODSUMOWANIE PROJEKTU -MŁODA EKOMODA- W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZŁOJCU
Aktualności
Ikona  Ikona
 

AlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbum

 

W styczniu 2024 roku młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu przystąpiła do projektu "Młoda EkoModa" w programie "Równać Szanse". Jest to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności koordynowane przez Fundację Civis Polonus. Cały projekt "Młoda EkoModa" realizowany był przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich "Niezapominajki", zaś partnerem projektu została Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu. Koordynatorem "Młodej EkoMody" była: pani Ewa Szymala - pedagog specjalny w szkole w Złojcu, a pomysłodawcą - pani Edyta Misiarz - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
      Głównymi założeniami projektu "Młoda EkoModa" stały się nie tylko kształtowanie świadomości w zakresie ekologicznego stylu życia, ale przede wszystkim podniesienie kompetencji społecznych i emocjonalnych młodzieży oraz wiary we własne siły, wzbudzanie wśród młodych samodzielności w działaniach, aktywności oraz kreatywności. Młodzi ludzie uczyli się współpracy, a poprzez działania proekologiczne nabywali umiejętności praktycznych podczas szycia na maszynach oraz malowania na tkaninach.
      Uczestnicy projektu, dzięki uprzejmości dyrektor Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu - pani Doroty Bosiak - spotykali się w każdą wolną sobotę. Mieli do dyspozycji pomieszczenie szkolne, które dostosowali do potrzeb projektu i urządzili w nim w pracownię krawiecko-malarską. Młodzież mogła liczyć na wsparcie nauczycieli Szkoły. Pani Edyta Misiarz i pani Elżbieta Hrycyk edukowały i wpierały ich działania. Warsztaty krawieckie dla młodzieży prowadziły również wykwalifikowane panie krawcowe.
      Realizując zamierzone cele, młodzież skupiała się na "dawaniu drugiego życia" ubraniom z seconhandów, poprzez ich naprawy i przeróbki oraz malowanie na ich nawierzchni. Od podstaw tworzono całe stylizacje. Samodzielne projekty, wykroje, szycie na maszynach pozwoliły uczestnikom projektu zaprezentować niepowtarzalne kreacje podczas finałowego pokazu mody.

      W niedzielę 23 czerwca 2024 roku odbyło się uroczyste podsumowanie działań projektowych. Młodzież wcieliła się w rolę profesjonalnych modelek i modeli. W pokazie ekomody wzięli udział: Oliwia Chrzan - jako prowadząca pokaz, Maja Chrzan, Eva Matvieieva, Martyna Mazurek, Miłosz Mika, Nikola Paczos, Amelia Rak i Martyna Rak; sprzęt muzyczny i nagłośnienie obsługiwał Kacper Tomasik. Uczestnicy projektu zaprezentowali na czerwonym dywanie dwa style modowe: styl elegancki oraz codzienny - jeansowy. Za swój występ młodzi ludzie otrzymali od zebranej publiczności - głośne brawa i wielkie gratulacje. Celebrowanie sukcesu zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich gości - tort, na którym widniało logo "Młoda EkoModa".
      Ostatnią atrakcją zamykającą pokaz ekomody był festiwal kolorów. Uczestnicy projektu zgromadzili wszystkich na boisku Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu, wyrzucając w górę kolorowe proszki. To był występ pełen atrakcji, wrażeń i pozytywnych emocji!
      Dla młodzieży oraz koordynatora projektu "Młoda EkoModa" i współpracujących z nimi nauczycieli było to pół roku intensywnej pracy. Dzięki wzajemnemu zaangażowaniu udało się osiągnąć założone cele. Młodzi ludzie nabyli i udoskonalili umiejętności: decydowania, samodzielnej pracy, komunikacji i zdobywania nowych kontaktów. Sukces, jaki odnieśli, dodał im wiary we własne możliwości.

       WSTECZ Miejsce publikacji: Aktualności Autor: Ewa Szymala, Edyta Misiarz
Utworzono: 2024-06-23, Aktualizowano: 2024-06-26.
Odsłon: 32556 razy
 
TWOIM ZDANIEM

        Dodaj komentarz

 
 
 
Chmurki 1
Chmurki 2
WAŻNE TERMINY
N Pn Wt Śr Cz Pt So
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Najnowsze publikacje:

Warto przeczytać:

Mail

Szkoła Podstawowa
im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu

Złojec 226
22 - 413 Nielisz
pow. zamojski, woj. lubelskie

Telefon tel. 84 6313434

spzlojec@nielisz.pl   www.spzlojec.net

Inspektor Ochrony Danych:
Agnieszka Błaziak agnieszka.blaziak@cbi24.pl

Mirosław Kuduk © 2017
  Proszę czekać... TłoTłoTło 
  Tło
  Proszę czekać... TłoTło 
  Tło
   Tło 

 
 


 
   
Ładowanie
Profesjonalny Hosting